Céges autó eladásának cégkapus bejelentése

Már közel két évtizede kezdődött a közigazgatásban az elektronikus kapcsolattartás. Vállalkozóként megszokhattad, hogy mindent ügyfélkapun/cégkapun keresztül kell intézni.  Mégis előfordul, hogy az érthetőbb és hatékonyabb ügyintézés reményében bemész az okmányirodába, hivatalokba, aztán értetlenül tapasztalod, hogy miután kivártad a sorod az ügyfélszolgálaton az ügyintéző segítségnyújtás helyet hazazavar: céges ügyet cégkapun kell intézni.  De mivel az ügyintézőknek nincs vállalkozásuk, ők soha nem használtak még cégkaput, fogalmuk sincs, hogy az nem egy egységes felület, amin a kezdő felhasználó eligazodik. Soha egyetlen oldalon sem találtam még meg a részletes útbaigazítást arról, hogy hogyan is kell, illetve még soha egyetlen ügyfelem sem kapott a személyes ügyintézés alkalmával használható segítséget, ezért most azt írom le ahogy nekünk már sikerült a bejelentést teljesíteni:

Ha beírod, hogy cégkapu, a legritkább esetben jutsz el arra az ügyintézési felületre, ahova szeretnél. Ezért már az elején tudnod kell, hogy milyen eljáráshoz melyik oldalt kell elindítanod.

A céges autó eladását e-papír szolgáltatáson keresztül jelented be.

1. Belépsz az ügyfélkapudon keresztül.  A magánszemélyes adataidat látod egyből.
Mivel cég nevében akarsz eljárni, jelöld, hogy „cégkapuból küldve szeretnék e-papírt benyújtani” és beírod a céged adó-törzsszámát (azaz az adószámodból a kötőjel előtti részt).

2. Ezután átugrod a témacsoport és ügytípus cellákat!
Először a címzettet választod ki: az a járási hivatal ahova a céged tartozik. Ezután tudod kiválasztani a hivatalhoz tartozó témacsoportból azt, amit intézni szeretnél: Kormányhivatali ügyek, és ügytípusban az Általános hatósági feladatok. 

3. Tárgyba, és levélbe röviden megírod, amit szeretnél, majd tovább a csatolmányokhoz-ra kattintasz.

4. Ha betallóztad az adásvételi szerződést, akkor kattints a hitelesítésre.

5. Véglegesítsd a beküldést

FONTOS: Beküldés után felugrik egy visszaigazoló képernyő.  Kizárólag csak akkor, csak onnan tudod magadnak letölteni a beküldött levél visszaigazolását. Tehát arra a sorra mindig kattints rá, és mentsd el, különben később nem tudod igazolni hogy mit mikor küldtél be.

További bejegyzések